Zorganizujte si váš šatník podle jednoduchých tipů: Uspořádejte své věci co nejefektivněji!

on

Přinášíme vám jednoduché a rychlé triky, které vám budou nápomocné při organizování vašeho šatníku. Podzimní třídění věcí, bude od nynějška maličkostí. Nechte se inspirovat.

Je čas zorganizovat váš šatník a udělat si pořádek nejen ve věcech, ale i ve vašem životě. Vytřídit nepotřebné věci a přenechat prostor těm novým nebude jen praktickou záležitostí pro váš šatník, ale i osvobozující aktivitou, díky které se budete cítit více uspořádány. Přinášíme vám tipy a triky jak si uspořádat svou garderobu a žít více minimalisticky.

Vytřiďte si oblečení
Zorientujte svůj skříň s čistou myslí s cílem odstranit nechtěné a zbytečné oblečení. Vytáhněte z vašeho šatníku všechny věci a umístěte je na postel do kategorii podle ročních období. Letní věci poklademe do papírových krabic či praktických nádob a odložte je navrch vaší skříně. Naopak Podzimní a zimní outfity si tentokrát roztřiďte do skupin nošených a méně nošených, ze kterých budete postupně vyřazovat věci. Obecným pravidlem je, že pokud jste něco nenosili už šest měsíců, je čas to někomu darovat. Nyní jste připraveni organizovat se!

Uložte sezónní a objemné položky
Pokud vlastníte obrovský šatník s dostatečným úložným prostorem, nebudete potřebovat tento další tip. Pro ty, kteří ne, čtěte dále … Sezónní předměty zabírající ve vašem šatníku hodně prostoru je nejlépe uložit do vakuových sáčků a pak je poskládat na vrchní police skříňky nebo do jiné místnosti vašeho domu. Vakuové pytle zabírají méně místa a jsou také skvělé proti prachu a hmyzu.

Využijte oblečení, které nosíte nejčastěji
Nyní, když jste snížili množství oděvů, je čas naplnit šatník. Udržujte ho uspořádaný podle typu oblečení, které nosíte nejčastěji a patří k vaším nejdůležitějším. Začněte menšími položkami, jako jsou topy, trička sukně, košile, a pak přejíždějte směrem k větším předmětem, jako jsou kalhoty a šaty, kabáty a svetry. Je jedno jestli je chcete mít zavěšené na ramínkách nebo jejich preferujete mít naskládané ve skříni. Kategorie kalhot, svetrů či triček však zůstávají vždy při sobě, aby bylo hledání vašich věcí následně přehledné a praktické.

Boty a doplňky
Použijte tuto metodu i na boty a doplňkové příslušenství. Zatlačte své jarní a letní boty na zadní část skříně či jiného úložného prostoru a podzimní či zimní boty do přední části. Rovněž uspořádat podle frekvenci využití a tento trik vám usnadní opravdu mnoho.

Všechno má své místo
Vaším cílem je vidět vše ve vašem šatníku při otevření dveří! Udržujte svůj šatník uklizený tak, že ho po použití nebo vyprání vašeho oblečení ho vrátíte na své místo. Zní to jednoduše, protože to je! Několik minut potřebných k vrácení oblečení na jejich správné místo patří k důležitým bodem na udržování organizovaného šatníku. Vytvořte dobré návyky a ve vaší uspořádané skříni se budete cítit mnohem lépe.

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...