Jak na ohřev teplé vody téměř zdarma?

on

Během letních měsíců bychom si dokázali sami vyrobit ohřev teplé vody pro účely teplé vody při campingu. Jak to ale udělat, abychom měli teplou vodu téměř zdarma po celý rok ve svém domově?

Nehorázné ceny energií

Žijeme v době, která přináší změny. Ceny energií a komodit letí závratně vzhůru a nedá se očekávat, že by se v nejbližší době měly snižovat. Fotovoltaická elektrárna je možnost, jak mít vlastní elektřinu, kterou použijete i k ohřevu vody. Teplá voda pro celou domácnost tak bude zajištěna po celý rok. Fotovoltaika zajišťuje, že si ročně můžete ohřát až 70 tisíc litrů vody. A to i v případě, že si necháte nainstalovat na svou střechu sluneční elektrárnu s výkonem 2.5 MWh za rok.

Ohřev teplé vody zdarma

Když si na své střeše vybudujete vlastní elektrárnu, budete zachytávat sluneční paprsky. Ty lidé dokázali využít pro svou potřebu teprve před několika desítkami let. Technologie jdou rychle dopředu a dnes je využitelnost panelů velmi vysoká. Po ukončení doby jejich životnosti je navíc možno panely recyklovat a použít pro výrobu dalších předmětů. Slunce vám zajistí ohřev teplé vody pro vaši domácnost po celý rok.

Počáteční náklady se vám vrátí

Náklady, které ze začátku budete muset vynaložit na pořízení fotovoltaické elektrárny, se vám brzy vrátí. Navíc vám s prvotní investicí pomůže i náš stát. Česká republika se rozhodla, že bude podporovat ekologická řešení pro získávání energie. Proto si i vy můžete požádat o finanční příspěvek v rámci programu Nová zelená úsporám. Na svou vlastní sluneční elektrárnu tak získáte až 150 tisíc korun.

Přísun teplé vody vám zajistí fotovoltaická elektrárna. Právě díky její pomocí si můžete zajistit dostatek energie pro ohřev teplé vody. Systém elektrárny je navíc zcela bezúdržbový. Teplou vodu získáte po celý rok, a to pouze díky síle slunce.

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...