Tipy na ložnici, která láká k odpočinku

on

V ložnici trávíte třetinu života, obvykle je však velmi zanedbávaná, nábytek do ložnice je často použit z jiných místností, asi proto, že do ložnice nevodíme návštěvy. Většina ložnic je takovou chudou příbuznou honosného obývacího pokoje, ale to je špatně.

Co se týče nábytku do ložnice, neměli byste na něm šetřit. Volte praktický design, který nedává prostor množení roztočů a hromadění prachu.

Nikdy nešetřete při nákupu kvalitní matrace, roštu a rámu postele. Je jen na vás, zda zvolíte romantickou postel s čelem, či minimalistickou, ale kvalita matrace se odráží na vašem spánku a zdraví páteře a pohybového aparátu.

To raději ušetřete při nákupu komodyna spodní prádlo, či na nočním stolku, ale matrace musí být ta nejlepší.

Matraci často otáčejte, aby nebyla proleželá a vydržela po celou dobu životnosti. Polštáře byste měli kupovat každé dva roky nové, přestože je perete a používáte povlaky na polštáře, hromadí se v nich odloupnuté kousky pokožky, množí se roztoči a výplň časem neposkytuje podporu naší šíji, jakou by měla.

Náš tip: Vytvořte si originální vlastnoručně malované dekorace pomocí sady na malování podle čísel.

Neupravená ložnice plná rozečtených knih, ve které je křeslo se špinavým prádlem, nádobí na nočním stolku, může vést k potížím s usínáním. Naopak příjemně uklizená ložnice, řádně vyvětraná, bez zbytečného harampádí a dekorací, nám umožní relaxaci a osvěžující spánek.

Máte-li v ložnici i toaletní stolek, roztřiďte si make-up a další kosmetiku, zanechte v něm opravdu jen to, co používáte. Prošlou kosmetiku jednoduše vyhoďte.

Nenabíjejte si váš telefon v posteli, či na nočním stolku. Neustálé notifikace vás budou rušit ve spaní, nabíjený mobil pohozený v posteli, či přikrytým polštářem, může velmi snadno způsobit požár.

Místo nového televizoru si do ložnice pořiďte kvalitní povlečení, které bude odpovídat vašemu vkusu, na jeho pořizovací ceně nešetřete, povlečení jako zásadní dekorační prvek v ložnici může změnit vzhled celé místnosti.

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...