Jsou barvy, které vám nedají spát. Jaké to jsou?

on

Ať už spíše v obývacím pokoji nebo v ložnici, ať už na rozkládací pohovce, posteli nebo na rozkládacím křesle z důvodu úspory místa v interiéru, dejte si pozor na to, jakou barvou se reálně obklopujete. Protože za nekvalitním a nedostatečným spánkem nemusí nutně stát to, na čem spíše, ale v jakém prostředí spíte. Existují totiž barevné odstíny, které výraznou měrou ovlivňují (a to negativně) právě naši spánkovou rutinu.

Barvy mluví a bohužel nejdou umlčet

Domnívat se, že barvy jsou pouze něčím, nad čím můžeme libovolně mávnout rukou je mylné. Umí mluvit, i když si to neuvědomujeme. A velmi často nás nenechají v klidu v době, kdy to nejvíce potřebujeme. Jelikož jednotlivé barevné odstíny nemůžeme umlčet, musíme se snažit o zakomponování takových barev do interiéru, které nás ovlivňují opravdu minimálně, nebo alespoň v pozitivním smyslu.

Při zařizování této zóny klidu proto prostudujte, jaké konkrétní odstíny se na vás podepisují a jakým stylem. Jaká barva je povolená a jaká naopak nikoliv?

Bílá je povolená vždycky, červená může mít různé efekty

Pokud chcete vsadit na barvu, kterou opravdu nic nezkazíte, stačí zakomponovat do svého interiéru bílou barvu. Jedná se o neutrální odstín, se kterým opravdu nezkazíte vůbec nic. Dokonce ji hezky spojíte s řadou dalších barev a vykouzlíte tak z ložnice příjemné a útulné místo, které bude působit také svěže, jemně a nevinně.

V nejlepším případě ji kombinujte s teplejšími barvami, jako je oranžová, žlutá nebo červená. Pokud však chcete vsadit ryze na červený odstín, připravte se také na to, že na vás nemusí červená působit zrovna pozitivně. I když se říká, že otepluje zimomřivé a že je to barva pro smutné jedince, kterým zlepšuje náladu, také může působit až agresivně a v člověku může vyvolávat zlost.

Na druhou stranu modrá barva je určená silným a také horkokrevným jedincům. Může člověk a pocitově zchladit, což se může hodit v mnoha částech roku. Naopak pozor si dejte na fialovou, která podporuje tvořivost, ale do místností, kde se spí, se nehodí. Působí depresivně.

https://pixabay.com/cs/photos/ko%c4%8dka-polo%c5%beit-postel-lo%c5%benice-kitty-1818927/

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...