Zajímavé dekorace na sváteční stůl

on

Doba je hektická, rodiny si málokdy najdou čas na to, aby se při jídle sešli všichni u jednoho stolu. Výjimkou jsou nejrůznější sváteční příležitosti, jako jsou Vánoce, Velikonoce, oslavy narozenin a výročí. Hledáte-li radu, jak ozvláštnit jídelní stůl pro tyto vzácné chvíle, kdy jste všichni pohromadě, čtete správný článek.

I když odborníci na etiketu tvrdí, že bychom si při jídle neměli příliš povídat, společný pokrm nás prostě odjakživa spojuje. Ve světě plném povinností a deadlinů bývá sváteční oběd či večeře příležitostí k popovídání si. Dozvíme se, co je v rodině nového, vzájemně si můžeme sdělit své úspěchy, neúspěchy, naplánovat výlet, či dovolenou.

Není však důležité pouze to, co máme na talíři. Jelikož se říká, že se jí především očima, krásně vyzdobený stůl nám navodí tu správnou atmosféru.

Co by na svátečním stole nemělo chybět?

Kromě sady pěkných talířů a naleštěných příborů by na stole neměla chybět centrální dekorace, zajímavé dřevěné stojánky na ubrousky (které by měly být na slavnostní příležitost látkové), skleničky, jež zvolíte podle toho, jaké nápoje se rozhodnete podávat.

Nejlépe vypadá, pokud se celým stolem prolíná jedna podobná linka. Zvolte si dvě barvy, které se objeví jak na ubrouscích, tak i na květinách. Materiál použitý na dekorace by se měl také opakovat. Například stříbrné příbory, stříbrné kroužky na ubrousky a stříbrný svícen.

Vyberete-li si přírodnější materiál, zvolte dřevěné svícny, dřevěnou vázu na květinu, na Vánoce klidně i menší dřevěnýbetlém, či dřevěné andělíčky, které mohou sloužit jako originální stojánek na jmenovky stolujících.

Nemusíte se bát, dřevěné svícny nezpůsobí požár, z dřevěných váziček nebude vytékat voda. Moderní dřevěné vázy dodají vašemu stolu punc originality, většina z nich obsahuje uvnitř skleněnou nádobu, která v pohodě udrží vodu pro květiny.

V případě, že se rozhodnete pro dřevěné doplňky na stůl, posuňte stolování o level výše a k servírování použijte dřevěné náčiní, například dřevěné lžíce na salát a dřevěné misky pro drobné pochutiny. Velmi pěkně vypadají i dřevěné krabičky, které slouží jako základna pro dochucovadla jako je ocet, polévkové koření, kečup a majonézu.

Na internetu existuje spousta videí, které vám usnadní složení ubrousků nějakým originálním způsobem. Můžete si z nich složit vánoční hvězdu, stromeček, či okouzlující květinu či labuť. Fantazii se meze nekladou. Jediné, co vám můžeme zaručit je to, že když si při přípravě sváteční tabule dáte opravdu záležet, rodina bude ohromena a všem bude chutnat o maličko více. Navíc se k vám návštěvy budou rády vracet. A to už za trochu snahy opravdu stojí, že?

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...