Úklid s lehkostí? Díky moderním pomocníkem určitě

on

Vysávání je asi nejneoblíbenější činnost většiny mužů, kterou z celé duše nenávidí. Zvuk motoru v nich vyvolává doslova pocit odporu, který mají asi zakódovaný ve své DNA. Pokud mu však chcete usnadnit život, a zároveň i sobě, stačí sáhnout po nových řešeních, které skutečně vysávají a nejsou jen mechanickými metlami.

V závěru roku to zná asi každá. Vánoční koláče a trvanlivé pečivo se pečou již týdny dopředu a úklid děláme ze setrvačnosti. Často se nám při tom stane, že se něco rozsype a my musíme sáhnout po velkém a nemotorná vysavači. Samsung přišel s řešením v podobě tyčového vysavače POWER Stick s baterií. Ten je praktickým pomocníkem, ať už na běžné vysávání nebo jako ruční vysavač díky funkci 2 v 1 a možnosti vybrat z těla jen menší část. Výhodou oproti jiným modelům je konstantní sací výkon, který je přímo na motorické turbo kartáči 10 nebo 30 W, což konkurenční tyčové vysavače ani zdaleka nedosahují.

Ovládání výkonu je přímo na těle a máte ho doslova pod palcem. Kapacitu baterie si umíte zkontrolovat na jejím těle prostřednictvím LED indikace. Bez problémů si poradí se sypkými nečistotami jako jsou písek či mouka, ale i s vlasy. Promyšlený je i způsob jeho čištění. Veškerá vysáta nečistota totiž zůstává díky cyklonovému víření vzduchu na okrajích sběrné nádoby a následně se jen vysype. Stejné je to i s čištěním rotující turbo kartáče, ze které se i namotané vlasy dostanou dolů jediným pohybem.

Samsung má však v nabídce i alternativu v podobě robotického vysavače Powerboat, který je absolutním rekordmanem v sacím výkonu. Možná vás splete, že nemá metličky, ale na rozdíl od konkurence je nepotřebuje. Stačí mu sací výkon, který je v nejvyšším modelu (VR9000) až 40 W, což je několikanásobně více, jakým disponuje konkurence. Powerboat je doslova nabitý nejlepšími funkcemi v oblasti robotického vysávání. Funkce Power Control automaticky upravuje sací sílu a optimalizuje čistící funkci v závislosti na typu povrchu.

Powerboat zároveň pokryje plochu až do 320 m2, takže je vhodný i do velkých rodinných domů. Funkce Edge Clean Master zase umožňuje čistit plochu těsně u zdi a z rohů efektivnější, jak s malými metličkami. Navíc široká kartáč, která je umístěna vpředu, snadno vysaje prach a vlasy, jakmile přijde ke stěně. Další předností, která zlepšuje jeho výsledky, je automatická lamela (u modelu VR7000), která se spustí, když je třeba smést více prachu nashromážděného na okrajích.

Powerboat můžete plně dálkově ovládat prostřednictvím mobilní aplikace nebo dálkového ovladače. Ze smartphonu nebo jiného mobilního zařízení můžete vysavač spustit nebo zastavit, naplánovat pravidelné časy úklidu a zkontrolovat historii úklidu. To je ideální zejména tehdy, když nejste doma.

Dalšími vylepšeními jsou velká kolečka, které překonají všechny standardní překážky, včetně zvýšených prahů dveří. Powerboat je také vybaven cyklónovou technologií, která zachycuje prach a nečistoty ze vzduchu ve vnějším zásobníku. Díky tomu se filtr méně ucpává, zůstává čistý a sací výkon konstantní. Unikátní je i systém samočisticí kartáče (u modelu VR7000), který snižuje množství prachu a vlasů zachycených v štětinách kartáče. Nečistoty jsou sbírány do středu kartáče a následně je lze jednoduše přemístit do koše, čím dál šetříte čas potřebný k pravidelné údržbě.

Pro kterého pomocníka se rozhodnete?

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...