Jak se cítit doma jako na dovolené

on

Kdo by se nechtěl cítit každý den jako na dovolené? Chcete znát to tajemství, jak na to? Vytvořte si ložnici v Bali stylu! Inspirujte se interiérovým designem Bali a probouzejte se každý den do pohody a maximální harmonie. Na opravdu pěkné kousky natrefíte v nábytkové eshopu Signal nábytek.

Obsah obrázku okno, interiér, místnost, židle

Popis byl vytvořen automaticky

Dřevěná podlaha jako základ místnosti

Začněme od podlahy, která by měla být v duchu přírody. Pokud vám situace neumožňuje přímo dřevěnou podlahu, dnes již najdete i velmi věrné napodobeniny, které jsou k nerozeznání od skutečného dřeva. Výsledek bude také skvělý, a navíc i cena je příznivější. Za pravé dřevo si totiž připlatíte. 

Pro Bali styl jsou typické teplé odstíny barev, které vás zahřejí na duši a vytváří ono teplo domova. Podlahy tak povětšinou mívají tmavší odstín, který je do červena nebo do oranžova. V případě podlahy si však můžete dovolit také studený odstín, když zbytek nábytku bude zařízen v teplém podtónu. Bude to příjemný kontrast! Tento efekt je ideální zejména v menších pokojích, které chceme opticky zvětšit. Kontrast studené podlahy a teplejšího dekoru nábytku tento efekt splňuje. Záleží tedy na vás, jakou cestou se vydáte. 

Kusový koberec pro útulný domov

Koberce v ložnicích jsou sice častým jevem, nicméně v případě Bali stylu je častější dřevěná nebo lamino podlaha. Útulnost ložnici tak můžete dodat prostřednictvím kusových koberců. Kusové koberce umístěte před postel tak, aby při vstávání z postele vás nestudily nohy. Je to nejen praktické, ale také je to stylový bytový doplněk.

Při výběru kusových koberců se naskýtá několik možností. Trh nabízí koberce s dlouhým vlasem, které jsou velmi příjemné na dotek. Vypadají luxusně a také si užijete jejich komfort. Nicméně je zvykem, že takové koberce se netěší příliš dlouhé životnosti. Časem se sešlapou, je potřeba je pročesávat a také se v nich více drží prach a jiné alergeny. Z těchto důvodů jsou náročnější na údržbu.

Oproti tomu kusové hadrové koberce s krátkým chlupem se těší dlouhé životnosti. Nesešlapou se, jsou vhodné pro alergiky a údržba je velmi snadná. Nejsou tolik huňaté a příjemné na dotek, ale i tak odvedou báječnou službu. 

Vybírat můžete ze spousty krásných designů. Pro minimalisty jsou tu jednobarevné koberce v příjemných barevných provedeních. Pokud chcete něco krapet zajímavějšího, ale stále minimalistického, tak jsou skvělou volbou koberce s žíháním. Pro Bali styl je typický tzv. aztécký vzor. Jsou to kombinace geometrických tvarů, různých ornamentů a abstraktního umění. Vyberte si takový, který vám padne do oka! 

Bílé zdi s obrazy

Zdi místnosti v Bali stylu zůstávají povětšinou čistě bílé. Usilujeme o vzdušný prostor, žádné přehlcení předměty a optické zmenšování. Právě bílá barva umí pokoj opticky zvětšit a prosvětlit. Je to tedy ideální varianta. Pokud se přece jen nechcete dívat na bílé zdi, můžete zvolit béžovou, vanilkovou či světle hnědou. Důležité je se držet světlých a méně výrazných barev.

Obsah obrázku postel, interiér, místnost, ložnice

Popis byl vytvořen automaticky

Aby zdi nebyly tolik nudné, přidejte na ně obrazy! Právě obrazy zútulní prostor tak, že se v ložnici budete cítit maximálně příjemně. Útulnost je to, co žádáme! Může se jednat o různé obrazy přírody, fotoobrazy nebo jen rámečky s fotkami z cest, vaší rodiny a přátel. Zaručeně to bude vypadat úžasně! 

Kromě klasických obrázků a fotek můžete na zeď umístit další dekorace. Na mysli máme například ezoterický lapač snů nad postel, který odežene všechny zlé sny, a navíc vypadá fantasticky. Takový lapač snů si můžete koupit nebo si jej sami můžete vytvořit. Bude vám stačit nějaké to dřívko z lesa, na které zavěsíte různé provázky, ozdoby a podobně. 

Dále můžete na zeď umístit dřevěné hodiny! I hodiny by se měly nést v přírodním duchu. Žádná moderna, žádný kov nebo lesk. Zvolte jednoduchou krásu a přírodní materiály. 

Postel jako dominanta 

Dominantou všech ložnic jsou samozřejmě postele. Na posteli skutečně nešetřete. Kvalitní postel je základem kvalitního spánku. Od kvality spánku se dále odráží celý náš život. Má vliv na naše fyzické i psychické zdraví. Při nedostatku spánku hrozí bolesti hlavy, zvýšená chuť na sladké, podráždění, špatná soustředěnost a snížená produktivita práce. Vyvarujte se těmto nežádoucím jevům! 

Když říkáme, že postel má být dominantou, tak to myslíme doslova! Zvolte opravdu masivní manželskou postel např. americkou postel Boxspring, která zabere v ložnici mnoho místa, ale svým komfortem vás naprosto nadchne. Investujte do postele z masivu, který nejen krásně vypadá a voní, ale také vám vydrží roky! Je to mimořádně kvalitní materiál, který je vysoce odolný. V Bali stylu se vyvarujte čalouněným a jinak moderně vypadajícím postelím. 

Obsah obrázku interiér, místnost, okno, život

Popis byl vytvořen automaticky

Pro spánek jako v království můžete umístit nad postel nebesa! Nebesa udělají ložnici krapet útulnější, kouzelnější a také unikátnější. Řekněte, kdo má postel s nebesy? Dopřejte si tento luxus! 

Ratanový noční stolek 

Pro Bali styl je typický nábytek z ratanu. Ratanové tedy mohou být také vaše noční stolky. U nočního stolku chceme, aby byl primárně praktický, nicméně neměli bychom podceňovat ani jeho estetickou funkci. Přesvědčte se, že stolek je dostatečně vysoký k vaší posteli. Pečlivě si přeměřte místo, kam jej dáte. Raději dvakrát měřte a až poté kupujte.  

Ideální je, pokud má stolek alespoň jeden šuplík, který můžete uzavřít. Poslouží vám na úschovu věcí, které zkrátka nemusí nikdo vidět. Navíc se na věci nebude prášit. Také lampička na nočním stolku může mít ratanové stínidlo či jiný přírodní vzhled. Záleží na tom, co trh nabízí a vám padne do oka. 

Police, skříně a komody z masivního nábytku

Kromě ratanu volte také nábytek z masivu. Ideální je, pokud výrobci tyto dva materiály kombinují. Výsledek pak opravdu stojí za to! Jak jsme již zmiňovali, volte dekor, který bude mít spíše teplejší podtón. Jelikož jsou zdi bílé, můžete si dovolit také tmavší nábytek. Při výběru nábytku nezapomeňte sledovat i drobné detaily. Pro nábytek v Bali stylu jsou typické nožky, na kterých nábytek stojí. 

Dále to jsou zdobené úchytky, které mají povětšinou zlatou omšelou barvu. Vždy laďte veškeré kovové doplňky v interiéru do jedné barvy. Můžete zvolit omšelé stříbro, zlato, měď nebo také elegantnější černou, která se může objevit jak na úchytkách na skříňkách, tak třeba na klice na dveřích. 

Do každé ložnice patří velká šatní skříň, která bude buď z masivu nebo bude svým vzhledem dřevo připomínat. Na trhu najdete spousty krásných dekorů. Masivní skříň se těší vysoké odolnosti, stabilitě a dlouhé životnosti. Taková skříň poslouží i pro další generaci! Navíc dřevo velmi příjemně voní, což dodává pokoji tu správnou atmosféru. Jedinou nevýhodou je to, že dřevo je barevně nestálé. Pokud na něj bude svítit sluníčko, může na některých místech vyblednout. Tuto malou chybičku mu však pro jeho výtečné vlastnosti odpouštíme! Vyplatí se investovat.

Co se týče dalších komod a polic – vše by spolu mělo ladit. Vybírejte nábytek od jednoho výrobce, abyste zařídili, že vše k sobě bude ladit. Ne každý výrobce totiž má určitý dekor stejný. Název může být stejný, ale skutečné provedení se bude lišit. Navíc také úchytky mohou být jiné. Aby ložnice působila sjednoceným dojmem, vybírejte u jednoho výrobce.

Velmi pěkně vypadá, pokud komoda má kostru z masivu, ale dvířka jsou například z ratanu. To je kombinace, která je naprosto typická pro Bali styl! Vypadá to velmi unikátně. 

Police a poličky volte spíše neuzavřené, volně posázené po zdi, než nějaké masivní knihovny. Usilujeme o vzdušnost, o volné proudění energie napříč celým prostorem, pár polic na zdi tento efekt umocní. Na police pak můžete poskládat různé dekorace a doplňky v duchu Bali. 

Obsah obrázku život, místnost, interiér, zdobené

Popis byl vytvořen automaticky

Závěsné nebo houpací křeslo

Máte v ložnici dostatek místa? Pak si můžete dovolit nějaké to křeslo. Křeslo vytvoří takovou tu Hygge dovolenkovou atmosféru, kterou si zamilujete! Ideálně se hodí jej umístit do rohu místnosti a nejlépe k oknu, kde budete mít krásný výhled do přírody. To je místo, kde můžete relaxovat, na chvíli vypnout okolní svět, jen tak sedět s knížkou nebo čajem a užívat si odpočinek. Zní to jako pohádka, že? Může to být realitou.

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...