Plastové plotovky jsou nenáročné na údržbu

on

Hledáte plot, který bude elegantní, ale zároveň snadno udržovatelný? Tak v tom případě pro vás máme něco opravdu zajímavého – plastové plotovky.

Plastové plotovky jsou univerzální a praktický materiál pro výrobu plotu. Jejich obliba stoupá zejména kvůli snadné údržbě bez nutnosti plotovky pravidelně brousit nebo lakovat, široké paletě druhý a barev, ze kterých si člověk při stavbě plotu může vybrat a kvůli tomu, že jsou po postavení prakticky bezúdržbové.

Vhodný materiál

Materiál, ze kterého se platové plotovky vyrábí je velmi pevný, není náchylný na počasí a povětrnostní vlivy, nijak jej nemůže poškodit hmyz. Další výhodou je, že nenasákne vodu, takže nehrozí riziko vzniku prasklin nebo plísní jako například u dřevěných plotů. Plastové plotové zástěnyjsou stálé, recyklovatelné a vyznačují se dlouhou životností. Plot z tohoto materiálu při správné montáži vydrží minimálně 15 a více let.

Mnoho lidí si plastové plotovky oblíbilo kvůli širokému spektru barev, ve kterých je lze zakoupit. Díky tomu můžete oplocení pozemku sladit s barvou fasády nebo třeba s barvou altánu na zahradě.

Kvalitní plot

A jak se vlastně plastové plotovky montují? Jednoduchá odpověď je, že podle vašich preferencí – mohou být s většími či menšími rozestupy, horizontálně, vertikálně a některé dokonce šikmo. K montáži poté budete potřebovat sloupky a nosníky plotových polí. Sloupky se používají různé – čtyřhranné jeklové sloupky, plastové, poplastované nebo třeba zděné sloupky. Na sloupky se upevní nosníky plastových polí a na ty se poté montují plotovky. Nosníky se vyrábí ze zinku, ale i jiných materiálů a seženete je také v různých barevných variantách.

Pokud chcete mít bránu nebo branku sladěnou s plotem, stačí si pořídit rám brány pro vlastní výplň. Na tento rám poté namontujete vybrané plotovky a díky tomu bude branka či brána ladit se vzhledem zbytku oplocení.

Nenechte si ujít