Proč jsou dřevostavby tak populární?

on

Také jste již od známých slyšeli, že si pro své bydlení zvolili dřevostavbu od firmy ORCAN GROUP? Možná by vás zajímalo, proč se tak rozhodli. Sestavili jsme seznam důvodů, proč si lidé volí pro stavbu svého domova dřevostavby na klíč. Jdeme na to.

Vydrží po několik generací

Pokud jste někdy zavítali do malebné vesničky nebo muzea v přírodě, zjistíte, že dřevostavby nejsou rozhodně záležitostí, která bude jen pro vás. Naopak – dřevěné domy vydrží po mnoho generací. Jedná se o tradiční stavební materiál, který znali lidé od nepaměti. Dřevostavby na klíč vydrží po mnoho desítek let.

Ekonomická stavba

Stavba dřevěného domu je ekonomicky velmi příznivá. Jelikož se stavební práce dají zvládnout za několik málo týdnů nebo měsíců, odpadá vám starost se zařizováním náhradního bydlení po dobu stavby. Vše je rychle hotovo, což nejvíce prospívá vaší peněžence.

Nízké náklady na energie

Další výhodou dřevostavby je její dobré zateplení a práce s moderními technologiemi. S těmito postupy máte zajištěno, že po celou dobu užívání stavby budete mít nízkou spotřebu energií. Samozřejmostí stavby domu na klíč je také vyřízení státní dotace, která se u těchto domů pohybuje v řádu až několik set tisíc korun.

Není nutno čekat přes zimu

U zděných staveb neustále čekáte. Nejprve na schválení projektu, poté na vymrznutí stavby. Toto čekání se u dřevostaveb podstatně zkracuje. Váš dům může být hotový dokonce již po několika týdnech. V případě montované dřevostavby tak na stavbu domu postačí pár dnů příznivého počasí, a můžete začít zabydlovat.

Využití ekologických přístupů

Když si pořizujete dřevostavbu, podporujete ekologickou výstavbu obydlí v naší zemi. Jako zdroj stavebního materiálu slouží dřevo, které se řadí mezi obnovitelné přírodní zdroje. Když si navíc necháte na střechu zabudovat sluneční elektrárnu a budete svůj dům vytápět pomocí tepelného čerpadla, stáváte se téměř zcela soběstační a vaše výdaje za energie se blíží nule.

Dřevostavby jsou moderní možnost, jak dosáhnout na vlastní bydlení.

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...