Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

on

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu bylo v roce 2021, ale spíše se upustí uzda fantazii. A také se vsadí všechna skrytá esa v rukávu na cestovatelský duch, který, v posledních měsících, spíše skomíral, než jásal. Do svých interiérů totiž podle bytových architektů máme zakomponovat Afriku.

Safari bude dýchat z každého koutu domu

Právě safari styl se dostal na pomyslné první místo žebříčku aktuálních trendů ve světě bydlení a právě v duchu afrického kontinentu by se měla nést každá moderní domácnost. A to znamená upustit od bílé barvy a dát zelenou spíše pestřejším tónům, jež jsou pro africké země typické.

Alfou a omegou jsou bezesporu barvy. Doporučovaná paleta obsahuje žlutou, oranžovou, také čokoládově hnědou, béžovou, terakotovou, také khaki nebo zemitou zelenou. Při výběru rozkládací matrace nebo rozkládacího křesla proto sázejte právě na tyto odstíny, které doplňte podobně zbarveným bytovým textilem.

Příroda a autentičnost

Při zařizování domácnosti do safari stylu si v ideálním případě zapněte nějaký seriál nebo film či dokument, ve kterém se bude africké bydlení zachycovat. A inspirujte se. Plastové bytové doplňky ponechte stranou, vždyť ani v afrických srubech nic podobného nenajdete. Naopak dejte zelenou přírodním materiálům. Prim by mělo hrát hlavně dřevo, ale ani kámen nebo bambus či ratan nejsou ze hry.

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo Afriku navštívil (tedy pokud to nejste vy sami) poproste ho o nějaký africký suvenýr. Když se totiž do safari bydlení přidá kapka autentičnosti, rázem to bude mít zcela jiný šmrnc! Mohou to být masky, sošky, také nejrůznější kožešiny nebo vzorované textilie, jež se budou hezky vyjímat na jednobarevných kusech nábytku.

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...