3 originální české koupelny

on

Chtěli byste koupelnu, které nebude chybět originalita? A která vám vykouzlí úsměv na tváři pokaždé, když do ní vstoupíte? Máme pro vás zaručený návod, jak toho docílit. Nechte v koupelně zazářit obklady a dlažby v imitaci přírodních materiálů – mramoru, kamene či dřeva. Přírodní design je nadčasový, v takové koupelně vás bude očista a relax bavit roky. Neutrální barvy, jako je bílá, hnědá, šedá nebo černá a jejich vzájemné kombinace koupelnu prosvětlí, dodají ji eleganci a vzdušnost. Fantasticky bude na ploše jedné koupelny vypadat také malý i velký formát obkladu či dlažby. Atmosféru koupelny dotvoří stylová umyvadla, vany, sprchové kouty, koupelnový nábytek či baterie a další doplňky. Inspirujte se 3 moderními českými koupelnami, které si jejich majitelé zařídili v originálním duchu.

1. Krása mramorových struktur

Koupelnu, kterou by rozhodně nepohrdly ani světové celebrity, má ve svém domě jeden za zákazníků firmy M.B.KERAMIKA. Recept na vytvoření této koupelny je přitom poměrně jednoduchý. Zákazník toužil po elegantním a luxusním řešení, specialisté firmy mu doporučili keramickou dlažbu a obklady v imitaci mramoru, které jsou vždy zárukou luxusu.

Luxusní nádech koupelně dodává keramická imitace mramoru s názvem Cosmopolitan.

Na fotografiích si všimnete, že na obkladu a dlažbě je dokonale vykreslená struktura mramoru a celá koupelna působí přímo velkolepým dojmem. Je to dáno tím, že zákazník dal na radu specialistů firmy a zvolil velký formát. Dlažba má rozměr 120×120 cm a obklad úctyhodných 120×278 cm. U keramických imitací mramoru vždy platí, že čím větší mají formát, tím luxusněji koupelna působí. Luxusní atmosféru koupelny podtrhuje také vybavení – stylová vana do prostoru, umyvadla na desku, elegantní koupelnový nábytek nebo designové baterie.

Keramická dlažba imitující mramor je položena také ve sprchovém koutu na podlaze i na stěně, díky čemu koupelna působí harmonicky.

Punc luxusu koupelně dodává také vybavení – elegantní koupelnový nábytek, baterie či stylová umyvadla na desku.

2. Zajímavý mix formátů

Nejen velký formát bude v koupelně vypadat skvěle. Ale také kombinace velkého a malého rozměru obkladu a dlažby – je to jeden z nejžhavějších koupelnových trendů. Jaký může mít taková koupelna celkový design? Inspirujte se zákaznicí, která si vybrala dlažbu v imitaci starého perského koberce v rozměru 60×60 cm a zkombinovala ji s bílým trendovým obkladem ve tvaru „cihliček“ ve formátu 10×30 cm. Ani v této koupelně nechybí stylové koupelnové vybavení – atypická vana, sanitární keramika či designová vodovodní baterie.

Dominantou této koupelny je velkoformátová dlažba imitující starý peršan s názvem Carpet v kombinaci s malým koupelnovým obkladem Diamantato Bianco.

Na fotografiích si všimnete, že dlažba je položena i jako obklad na stěně za klozetem, nad vanou a za umyvadlem. Toto řešení dodává koupelně na atraktivitě. I vy byste chtěli koupelnu, které bude vévodit malý i velký formát dlaždic? Tak se držte tohoto pravidla: Pokud zvolíte například dlažbu se vzory ve velkém formátu, koupelnový obklad v malém rozměru by měl být nenápadný a ideálně jednobarevný. Platí to i naopak, tedy: malý barevný či vzorovaný obklad=jednobarevná velkoformátová dlažba. Koupelna zařízena v tomto duchu bude nejen trendová, ale také nadčasová a její design se vám bude líbit i po letech.

Dlažba imitující koberec Carpet je položena také nad vanou nebo za umyvadlem.

Specialisté firmy vám rádi doporučí možnosti pro vaši koupelnu. A to dokonce i online – 7 dní v týdnu až do 21:30. Na nákup online vsadila také zákaznice, která pro svou koupelnu zvolila kombinaci formátů. Specialisté M.B.KERAMIKY jí ušetřili spoustu času, který by musela sama věnovat shánění koupelnových obkladů a dlažby. Jednoduše sdělila své požadavky, na základě kterých získala od firmy spoustu inspirace – fotografie či videa dlažeb v určitém designu. Samozřejmostí byly odborné rady, zaslání vybraných vzorků domů pro usnadnění rozhodování a následně zajištění dopravy vybraných obkladů a dlažeb k zákaznici domů.

3. Elegantní spojení dřeva a kamene

Sofistikovaně elegantní je koupelna, ve které vyniká dokonalá struktura dřeva a kamene. Na podlaze koupelny a kolem vany je položena dlažba imitující dřevo, která je nerozeznatelná od pravé dřevěné podlahy. Stěnám koupelny dominuje obklad imitující kámen v efektní barevné kombinaci – béžová a černá. Černé umyvadlo se skříňkou v lesku dodává koupelně luxusní nádech. Tady je důkaz toho, že i různé keramické imitace mohou vedle sebe vypadat úžasně, když se správně barevně a stylově zkombinují. Jak se vám líbí toto řešení?

Na podlaze koupelny zákazníka je položena dlažba imitující dřevo Travel, ozdobou stěn je obklad imitující kámen s názvem Officine ve dvou barvách.

Specialisté M.B.KERAMIKY i vám rádi doporučí nejen koupelnové obklady a dlažbu – různé keramické imitace, ale také sanitární keramiku, vany, sprchové kouty či baterie. Některé koupelnové obklady a dlažbu, a také vybavení, má firma skladem k okamžitému odběru. Požádejte o návrh koupelny dle vašich představ.

Nenechte si ujít