Nenápadné komponenty elektroinstalačních sítí, které jsou ale nepostradatelné

on

Elektroinstalace je opravdu rozsáhlou oblastí. Jsou tady minimálně desítky různých komponentů, které najdeme i v tisícovkách provedení. Volba správných komponentů pro co největší spolehlivost funkcí elektroinstalace tak není ničím jednoduchým.

Naštěstí jsou na trhu odborníci, jako společnost Schmachtl, které za vás udělají velkou část práce. V rámci nákupu komponentů v elektroinstalaci dostanete také k dispozici kompletní poradenství. Nemusíte se tak bát kombinace nekompatibilních komponent a podobných problémů.

Moderní sítě se neobejdou bez mikrospínačů

Princip spínače je vesměs velice jednoduchý. Jedná se o triviální komponentu, která má jako jedinou úlohu přepínání mezi dvěma stavy. Jedním stavem je aktivace, kdy je síť funkční a druhým stavem je pochopitelně stav deaktivace. Oba dva stavy se přepínají pomocí jednoduchého klopného obvodu. Mikrospínače jsou ale specifické v tom, že se o nich bavíme v kontextu míst, kde jsou potřeba opravdu minimální rozměry.

Zároveň jsou ale mikrospínače i cestou k tomu, jak udělat ze sítě kompletně kontrolovanou záležitost. Mikrospínače totiž mohou být součástí, nebo mohou být přímo napojeny, na systémy pro řízení spotřeby a časování sítě.

Patrové svorky pro složitější obvody

Svorky jsou malou komponentou, která slouží ke spojování dvou a více kabelů v síti. Může se jednat o funkci kupříkladu rozvaděče, ale stejně tak mohou i plnit funkcionalitu klopného obvodu, nebo dokonce logické funkce. Přesně kvůli tomu jsou také hojně užívané v robotice a automatizaci. I v našem běžném životě ale najdeme upotřebení pro patrové svorky. Konkrétně mohou mít praktické využití jako součást rozvaděčových skříní, které mnohdy obsahují spoustu propojených kabelů.

Klasické elektro svorky najdete v každém odvodu

Jednou z komponent, bez kterých by víceméně elektrotechnika v dnešní podobě neexistovala, jsou ty nejklasičtější svorky. Dříve se používaly metody, jako byly klasické smyčky nebo popřípadě takzvané čokolády. Všechny ale byly dlouhodobě nespolehlivé. Klasické elektro svorky plní stejný účel, ale s mnohem větší spolehlivostí.

Předchozí článekOrsay
Další článekKterý druh kuchyňského dřezu je nejlepší?

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...