Krásné odrůdy VÁNOČNÍ RŮŽE! Podívejte se na ty barvy a dolaďte výzdobu. Symbol Vánoc, který zdobí nejednu domácnost velmi dobře známe v tradičním červeném odstínu. Podívejte se však i na další zajímavé odrůdy, které zaujmou barvou i vzorem.

on

Hurá na nákup

Vánoční růže nebo vánoční hvězda, jak se pryšce nejkrásnějšímu obvykle říká, je navzdory prvotnímu nadšení při výběru v prodejně často důsledek zklamání poté, co si ji přinesete domů.

Aby tomu tak nebylo, je třeba nevystavit rostlinu tepelnému šoku, což bývá důvod náhlého opadu listů. V prodejně si tedy nechte vánoční hvězdu šetrně a dostatečně zabalit do několika vrstev papíru, na přenos použijte uzavřenou tašku a doma ji několik hodin nechte v chladnější místnosti. Teprve pak bude připravena zaujmout místo, kde naplno vynikne. Nejlepší dále od okna a průvanu.

aby vydržela

Optimální teplota na pěstování vánoční hvězdy je 18 – 20 ° C a potřebuje i dostatek světla. Pokud jí dopřejete zálivku odstátou vodou tak, že substrát bude stále mírně vlhký a nikdy ne přemokřený (v misce nesmí stát voda), odvděčí se vám dlouhým kvetením, často až do března. V opačném případě opět hrozí opad listenů, i zelených listů. Tak, jako všechny pokojové rostliny kvetoucí v zimě, můžete jednou za dva týdny pryšec přihnojit tekutým hnojivem.

Tipy na odrůdy

Pokud se vám výrazně červený odstín nehodí do barevného rázu dekorací, neznamená to, že se musíte této vánoční klasiky vzdát. Na trhu jsou odrůdy i s bílým, bledo- či tmavě růžovým, béžovým a citronovým zbarvením listenů. Výjimka nejsou ani dvoubarevné proužkované a prskala varianty. Přizpůsobit si můžete i velikost výběrem rostliny s jedním či několika výhonky, na kmínku nebo v mini verzi.

Nenechte si ujít