Proměna ložnice za pár korun. Hygge styl na dosah

on

Je nábytek ve vaší ložnici již v nevyhovujícím stavu, ale nyní jsou na pořadu dne jiné výdaje? Pusťte se do změn, které budou úchvatné! Vše zvládnete zcela sami a s tím nejnižším rozpočtem. Nehledejte revoluci, někdy stačí drobnosti, které začínají obyčejnou nábytkovou úchytkou.

Nové dveře za pár stovek

Samozřejmě jako první půjdou na řadu vstupní dveře do místnosti. Klika je již málo funkční? Dveře jsou nenávratně pošpiněné, je na čase udělat změnu? Stačí vám k tomu trocha invence. Dveře pro místnost v hygge stylu nejprve zbavte kliky a zámku, poté je dobře odmastěte. Následuje jejich obroušení a dokonalé zbavení prachu. Poté už se můžete po ploše prohánět válečkem s hustou barvou – je libo béžovou? Nové zámky a kliky se postarají o zbytek. Dokonalost sama, nemyslíte?

Malujeme

Hygeg styl je synonymem pro pohodu a relaxaci. Přejete si pro svou místnost klidné tóny smetanové barvy? Nebo se vám spíše líbí světle béžový odstín pro výmalbu i bytový textil? Nejprve odstraňte nábytek z místnosti a na stávající malbu naneste penetraci. Po vyschnutí se můžete pustit do práce! Budou stačit dvě, maximálně tři vrstvy nového nátěru. Krása!

Nová postel i noční stolky

Novou postel i noční stolečky si vyrobíte z palet. Ty se dají sehnat za minimální částku, přitom nabízejí maximální vzdušnost pro matraci a pohodlí pro klidný spánek. Palety k sobě stlučte a natřete je na odstín, který se vám líbí. Poté jen stačí vrátit matrace na své místo. Originální noční stolky získáte natřením obyčejných dřevěných ovocných bedýnek na stejnou barvu, jakou jste natírali postel z palet. To bude pohodlné spaní!

Doplňky

Nyní nastává čas pro doladění celé místnosti. Vytvořit si můžete třeba vlastní svítidlo, které bude tvořeno opět béžovou barvou a dokonale tak splyne s celým pojetím místnosti. Jak na to? Stačí omotat nafouknutý balonek béžovou přízí namočenou v lepidle, nechat lepidlo zaschnout a balonek poté prasknout.

Nejlepší domov je ten, který si vytvoříme sami. Už se těšíte?

Nenechte si ujít

Jak definovat safari styl bydlení, který ovládne rok 2022?

Zajímáte se o svět bytových doplňků a rádi sázíte na to, co je zrovna in? Příští rok se neponese v duchu minimalismu, jako tomu...